Ty nejhezčí květy pro každou příležitost

Co zaručeně potěší každou ženu? Co nezklame ani muže, když slaví životní jubileum? Ano, odpověď je květina. Ta zvládne vyjádřit víc než tisíc slov. Jak vybrat tu pravou?

Květiny rozzáří oči, život i interiér

Pestrobarevná kytice oblíbených květin potěší každého, vykouzlí mu na tváři úsměv a v oku možná i nějakou tu slzičku. Moc květin je ale ještě větší, umí povznést a prozářit každý interiér, mohou předat i vzkaz, který se zdráháme vyslovit nahlas. Možná se bojíme odpovědi, možná se prostě jen stydíme. Květiny jsou všestranným pomocníkem, však náš život provází už po staletí.

Jak vybrat tu pravou květinu?

Ať už chcete kytičku darovat jen tak pro radost, nebo k tomu máte nějaký jiný důvod, ideální je, když věnujete květiny, které obdarovaná/obdarovaný preferuje. Taková kytice potěší ze všeho nejvíc, protože jí ukážete, že se o druhého zajímáte, nasloucháte mu, záleží vám na něm.

Když ale nevíte, která je ta nejoblíbenější květina, není třeba zoufat. Buď se můžete poradit se zkušeným floristou, který se vás zeptá na to, pro koho kytička je, kolik dotyčnému je a o jakou se jedná příležitost, nebo vsadíte na květomluvu, tedy řeč květin.

Co nám květomluva říká?

Každá květina má svůj význam, stejně tak její barva. Věděli to už ve viktoriánské době, o květinách a jejich významech se zmiňovali i básníci, dramatici, spisovatelé a další významné osobnosti. Někdo je přenesl do literárních děl, jiný do těch hudebních. U nás se květomluva dostala do podvědomí v době národního obrození, pak upadla v zapomnění a dnes se zase vrací na scénu.

Význam růží nikoho nepřekvapí

Růže jsou odjakživa spojeny s láskou a vášní, v mnoha kulturách se červená růže stala symbolem hlubokého citu. Darovat ale můžete nejen ty červené, oblíbené jsou i jiné barvy. Růžové symbolizují něhu a romantickou lásku, bílé jsou barvou čistoty a nevinnosti. Však se také často objevují ve svatebních kyticích.

Jak je to s gerberami?

U gerber není třeba řešit barvu, jejich pastelové barvy význam nemění. Gerbery jsou květinami upřímnosti a věrnosti, pokud je máte jako nejoblíbenější, pak něco vypovídají i o vás. Co? Že jste nenapravitelný romantik a snílek.

Zdroj: fotobanka

Oblíbené jsou i alstromerie

Drobné kvítky alstromerií si vás získají na první dobrou, jsou květinami oddanosti, přátelství a vzájemné podpory. To je věc, která je dnes skoro vzácností, tak si toho, kdo vám je daruje, važte.

A co lilie?

Bílá lilie symbolizuje nevinnost a čistotu, obecně jde o květiny plné upřímnosti. Jedna lilie hravě nahradí i tři růže, zamilujete si je i díky omamné vůni.

Karafiáty milované i nenáviděné

Někdo na ně nedá dopustit, pro jiného jsou skoro noční můrou. Není jiné květiny, která by budila tolik emocí, přesto se zase začínají vracet na výsluní. Řeč je o karafiátech, které symbolizují touhu a okouzlení. Bílý je symbolem krásy a nevinnosti, žlutý mluví o opovržení a růžový o tom, že na toho druhého nikdy nezapomenete.

Chryzantéma už není jen smuteční květina

Mnozí z nás je mají spojené se smutkem a rozloučením, dneska ale patří mezi jedny z nejoblíbenějších květin, které jsou skvělým doplňkem míchaných kytic. Jsou květinami přátelství a věčnosti.

Náš tip na závěr: Chcete udělat ještě větší radost? Pak květiny pošlete prostřednictvím rozvozu květin, který si po celé republice můžete objednat zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *