To je ONNO

Magazín pro ženy, muže, cestovatele, motoristy, znalce mezilidských vztahů, sportovce.... Informace a tipy které se mohou hodit.

Komentáře

babicka11
Také grilujeme, jak na grilu na dřevěné uhlí, ale pořídili...
babicka11
My se doma nehádáme, i když na spoustu věcí máme...
babicka11
Valentýna doma sice neslavíme, ale našla jsem krásný dárek, který...

Články v EN

Tip na výlety

Vlakem do Chorvatska

 

Wedding-services.cz

 

... netušil jsem, co dokáže motorový rýč, ale výkop u domu byl hned...

...koupil víkendový pobyt na zámku. Jako bonus za nákup nám přišel poukaz na další pobyt.

...wedding can be found in the article What conditions and rules apply to a church wedding.

...do vaší zahrady se dozvíte na e-shopu Uděláme zahradu, které provozuje Zahradnictví Říčany...

...na mapě hotel s vlastním rybníkem, celá rodina se těší na rybářskou dovolenou v...

... klíšťata jsme připraveni. Naše Axina má proti klíšťatům jantarový obojek pro psy...

... e-shop s ekologickými produkty, eko kosmetika, mýdla a šampony pro miminka...

Datum: 02. 07. 2021 Autor: Redakce

Oblíbený dotační program Nová zelená úsporám 2021 nabízí hned několik možností, jak si můžete s pomocí finančního příspěvku vylepšit bydlení a snížit spotřebu energií nutných pro vytápění či ohřev vody. Na co všechno je možné čerpat dotace a jaké faktory ovlivňují jejich výši? To se dozvíte v následujícím článku.

Dotační příspěvek pro zateplení domu

Cílem dotačního programu Nová zelená úsporám 2021 je především podpořit lidi, aby se snažili opravit a rekonstruovat své bydlení pro snížení spotřeby energií. Hlavním bodem je tak logicky podpora zateplení domu. Týká se to konkrétně zateplení obvodových stěn, střechy či sklepa. Dotaci můžete využít i na pořízení nových oken a dveří, jejichž kvalitní a moderní provedení může mít poměrně velký vliv na snížení tepelných ztrát.

Výstavba nebo koupě úsporného rodinného domu

Další oblastí, na kterou se Nová zelená úsporám 2021 zaměřuje, je pořízení bydlení. Konkrétně jde o výstavbu či koupi novostavby rodinného domu, která splňuje parametry úsporného bydlení. Čím je spotřeba energie v takovém domě nižší a jedná se tak o více úspornou až pasivní variantu bydlení, tím může být výše čerpané dotace větší. Takový dům zároveň musí mít aktivní větrací systém s možností rekuperací tepla, aby splňoval podmínky pro získání dotace.

Pořízení solárních panelů

Pro snížení nákladů na odběr energie či alternativu k ohřevu vody se nabízí také pořízení solárních panelů. I na to se může čerpat dotace v programu Nová zelená úsporám. Příspěvek je možné získat na fotovoltaické systémy a elektrárny, které budou sloužit pro zajištění akumulace tepla na vytápění. Dotaci je možné v menší míře využít i na malé solární panely určené primárně k ohřevu teplé vody. Čím větší a účinnější solární systém, tím větší dotaci můžete získat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

To je ONNO

Něco zažít je lepší, než jen toužit. Ať už se jedná o jízdu ve sportovním voze, skok padákem v tandemu nebo jízda na čtyřkolách...

Brilianty
Finance