Obytné kontejnery a jejich výhody jako startovací bydlení

Bydlet ve svém je snem každého člověka, ale vždy to není tak snadné a jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát.

Ceny nemovitostí jsou letos na rekordní výši a tak na jejich koupi dosáhne jen někdo. Ale co mladí, kteří se chtějí osamostatnit a chtějí také mí kam hlavu složit? Jedna z možností je pronájem bytu, ale to se ve finále docela prodraží. Druhá možnost je zůstat ještě chvíli u rodičů, než si něco člověk našetří a třetí možnost je, pořídit si obytný kontejner. Někomu to může znít docela bláznivě, ale realita je taková, že dnes je možnost stavět vlastní bydlení v podstatě ze všeho.
Obytný kontejner tak není výjimka a lze říci, že se jedná i o takové startovací bydlení.

Co je to obytný kontejner

Ti, kdo si nedovedou představit bydlení v takovém stylu, mohou dál šetřit na nákladný zděný dům nebo si mohou vyslechnout několik pozitiv, které toto poměrně levné bydlení má. Obytné kontejnery začaly svou éru již dříve, ale jejich poptávka nebyla tak veliká, jako nyní. V podstatě je to pevná železná konstrukce, která je opláštěna třeba PU panely v určité barvě. Jejich vybavení je různé, ale člověk zde najde vše, co je k bydlení potřeba.

Kvalitní pevná podlaha, která je složena třeba z cementotřísky nebo překližky má jako podlahovou krytinu nejčastěji vinyl. Ten je vysoce kvalitní a velmi vyhledávaný už jen pro své výborné vlastnosti, zejména odolnosti proti vlhkosti. Každý takový obytný kontejner má samozřejmě okna,vnitřní nebo venkovní žaluzie, dveře a to dokonce i dvoukřídlé, které navíc mohou být opatřeny bezpečnostními mřížemi.

Velikost takového kontejneru je různá. Zákazník si zvolí tu variantu, která mu nejvíce vyhovuje a projektanti tak mohou sestavit obytnou kontejnerovou sestavu, která bude splňovat přání a požadavky zákazníka. Co se týká délky, nejdelší kontejner má až 9m. Spojením několika takových kontejnerů může vzniknout velký prostor, který je vhodný jako kanceláře nebo dokonce školní třídy a podobně.

Dokonalý dům přesně podle přání

Mnoho zákazníků, kteří si z obytných kontejnerů postavili svůj dům snů, jsou velmi spokojeni. Přizpůsobili bydlení svým požadavkům, bydlí ve svém a přitom je to nestálo tolik finančních prostředků, jako pořízení zděného domu. Jde také o levné bydlení, kde venkovní opláštění domu může být ve finále dokonce obloženo dřevem a v mnoha případech by nikdo nepoznal, že jde jen o variabilní systém, který se dá jednoduše smontovat dohromady.

Výhody obytných kontejnerů

Obytné kontejnery mají několik výhod. Nejenže se dají variabilně sestavit, tedy rozšířit, zmenšit a přizpůsobit požadavkům zákazníka, ale jsou cenově dostupné. To nahrává právě zájemcům o vlastní bydlení nebo o tzv. startovací bydlení.

Navíc tyto domy nejsou v žádném případě horší ve spolehlivosti než zděné a jejich vybavení je stejné, jako u jiných budov. K tomu se také váže i další výhoda a to je jejich realizace kdykoliv během roku. Bydlet tak člověk může za pár týdnů a to je přece úplně skvělé!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *