To je ONNO

Magazín pro ženy, muže, cestovatele, motoristy, znalce mezilidských vztahů, sportovce.... Informace a tipy které se mohou hodit.

Komentáře

babicka11
Také grilujeme, jak na grilu na dřevěné uhlí, ale pořídili...
babicka11
My se doma nehádáme, i když na spoustu věcí máme...
babicka11
Valentýna doma sice neslavíme, ale našla jsem krásný dárek, který...

Články v EN

Tip na výlety

Vlakem do Chorvatska

 

Wedding-services.cz

 

... netušil jsem, co dokáže motorový rýč, ale výkop u domu byl hned...

...koupil víkendový pobyt na zámku. Jako bonus za nákup nám přišel poukaz na další pobyt.

...wedding can be found in the article What conditions and rules apply to a church wedding.

...do vaší zahrady se dozvíte na e-shopu Uděláme zahradu, které provozuje Zahradnictví Říčany...

...na mapě hotel s vlastním rybníkem, celá rodina se těší na rybářskou dovolenou v...

... klíšťata jsme připraveni. Naše Axina má proti klíšťatům jantarový obojek pro psy...

... e-shop s ekologickými produkty, eko kosmetika, mýdla a šampony pro miminka...

Datum: 20. 07. 2021 Autor: Redakce

Trápí vás úzkostná porucha? Nenechte si problémy a deprese přerůst přes hlavu

Dnes bohužel žijeme v době, kdy obrovské množství lidské populace trpí psychickými problémy. S rozšířením onemocnění Covid-19 na začátku roku 2020 se celá situace ještě zhoršila. Mnoho lidí bylo najednou uvězněno ve své domácnosti bez možnosti vycházky do přírody nebo posezení s přáteli. Úzkostné problémy a deprese rozhodně nejsou něco, za co byste se měli před kamarády stydět, protože paradoxně právě oni vám mohou nejlépe pomoci.

Co je úzkostná porucha?

Úzkost, nebo chcete-li úzkostná porucha, patří k běžným psychickým onemocněním, jejichž podstatou je emocionální strach. Strach je sám o sobě důležitý a rozhodně to není tak, že kdo se bojí, musí být nutně považovaný za strašpytle. Pokud ale strach významně narušuje vaši životní pohodu, mluvíme o úzkostné poruše. Existuje hned několik typů poruchy, typicky jde o strach ze sociálního kontaktu nebo strach z nakažení se určitou nemocí.

Jak se projevuje záchvat úzkosti?

Jakmile v sobě necháte kynout neřešenou úzkostnou poruchu, může celá situace eskalovat až do stavu záchvatu. Záchvat strachu se projevuje v okamžiku, kdy vás zcela ovládnou obavy, a vy nejste schopní udělat nic jiného. Za určitých okolností je to přirozené, ovšem přemíra strachu negativně ovlivňuje vaše životní štěstí. Záchvat úzkosti často přichází bez varování, takže se na něj vlastně ani nemůžete připravit.

Kdy navštívit lékaře?

U jakékoliv psychické poruchy se nevyplatí odkládat návštěvu lékaře. Úzkostnou poruchu lze diagnostikovat relativně včas díky přihlédnutí k doprovodným somatickým a fyziologickým změnám. Pocit úzkosti je totiž často doprovázen bušením srdce, stažením hrdla nebo pocitem sucha v ústech. V takovém případě byste měli navštívit svého lékaře, jinak riskujete zhoršení průběhu nemoci. Navíc pomocí speciální terapie je úzkostná porucha celkem snadno léčitelná a můžete se jí zbavit jednou pro vždy.

Máte-li přehnané pocity úzkosti, jděte rovnou k lékaři nebo se svěřte svému nejbližšímu kamarádovi. Určitě nemá smysl psychické onemocnění přehlížet, protože tím se celá situace pouze zhorší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

To je ONNO

Něco zažít je lepší, než jen toužit. Ať už se jedná o jízdu ve sportovním voze, skok padákem v tandemu nebo jízda na čtyřkolách...

Brilianty
Finance