Víte, kam zajít v Mariánských Lázních na skvělý oběd?

Do lázní sice jezdíme za procedurami a odpočinkem, to ale neznamená, že se tam taky nechceme dobře najíst. Co by to bylo za pobyt v lázních, kdybychom neochutnali teplé lázeňské oplatky, nepopíjeli minerální prameny a nedali si nějaký dobrý oběd během procházky po lázeňské kolonádě?

Mariánské Lázně si získají vaše srdce

Všechny lázně mají něco do sebe, platí to i o Mariánských Lázních. Co na tom, že patří mezi jedny z nejmladších lázní v Čechách, i za svoji poměrně krátkou existenci si získaly mnoho příznivců. Získají si i vaše srdce, a to nejen příjemnými hotely, ale i Zpívající fontánou a nádhernou přírodou.

Víte, že pod zdejšími parky je podepsaný geniální zahradní architekt Václav Skalník, který nechal zasypat rokle a vysušit bažiny, které se tu původně nacházely a založil parky, které můžeme obdivovat dodnes?

Nejen procedurami je živ lázeňský host

Hlavní náplní pobytu v lázních jsou procedury, odpočinek a procházky po kolonádě, jak bychom ale k tomu všemu měli dostatek síly, kdybychom se taky pořádně nenajedli? Naštěstí jsou Mariánské Lázně plné skvělých restauracích, kde si na jídle pochutnáte, no a když už všechny vyzkoušíte, stačí dojet o pár kilometrů dál a pochutnat si na dobrém jídle a pivu třeba v Rodinném pivovaru Chodovar. Ale vraťme se zpět do Mariánských Lázní.

Tip číslo jedna: Za českou gastronomií do Villy Patriot

Česká gastronomie v moderním pojetí. Tak nějak by se dala charakterizovat nabídka restaurace VILLA PATRIOT, která podporuje vaření z lokálních surovin. Pochutnat si tu můžete na silném telecím vývaru s hráškovou raviolou i nadívané křepelce podávané s brusinkovým zelím a opečenými haluškami. Menu je samozřejmě mnohem širší, na své si přijde každý, i ten nejmlsnější jazýček.

Tip číslo dva: Restaurace U Pidly je proslulá dobrotami z ryb

Máte rádi ryby a chtěli byste ochutnat rybí pokrmy, které ještě možná neznáte? Pak se vydejte do restaurace U Pidly, která připravuje chuťovky jako kapří tatarák, restované mlíčí, salát s filátkem ze pstruha, rybí polévku babičky Marie a mnoho dalšího. Potěší vás i fakt, že ryby podávané v restauraci pochází z vlastních chovů či od rybníkářů z okolí.

Zdroj: fotobanka

Tip číslo tři: Na oběd i večeři do restaurace Filip

Hledáte jednu restauraci, kam si můžete zajít na skvělý oběd i večeři? Vaší pozornosti by neměla uniknout restaurace Filip na Poštovní ulici. Její menu je široké a nezaměřuje se jen na jeden styl stravování, takže se máte na co těšit.

Tip číslo čtyři: Na skvělé palačinky do RP Café

Maso a ryby máte pořád, radši byste si dali nějakou sladkou nebo slanou palačinku? I tu si můžete v Mariánských Lázních dát, skvělé připravují třeba v RP Café. Kromě nich si můžete pochutnat i na salátech, kuřecím ragú nebo domácích zákuscích. A co třeba ovocné knedlíky?

Zdroj: fotobanka

Tip na závěr: Na sladkou tečku do Modré cukrárny

Co by to bylo za oběd, kdyby po něm nenásledovala sladká tečka? Abyste trochu vytrávili, můžete se kousek projít a dorazit do proslulé Modré cukrárny. Ta se nachází jen kousek od lázeňského parku pod Zpívající fontánou a nabídne vám kvalitní kávu i zákusky vlastní výroby. To vše vám přinese profesionální a milá obsluha. Co víc si přát?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *