Jak na hubnutí břicha?

Máte problém dopnout kalhoty? Stydíte se svléknout do plavek, protože vás trápí bříško? Ptají se vás občas známí, zda náhodou nejste v očekávání? Stydíte se za svoji postavu, ale nedaří se vám to změnit? Poradíme vám, jak zhubnout bříško.

Hubnout je třeba celkově

Možná jste si mysleli, že když začnete cvičit cviky na břicho a dělat zkracovačky, zhubnete. Jaké ale bylo vaše překvapení, když to nefungovalo? Ať už chcete zhubnout bříško nebo jinou problémovou partii, měli byste zhubnout celkově. Jen bříško se totiž zhubnout nedá. To je mnohdy příčina neúspěchu. Jak zhubnout břicho doopravdy?

Změňte svoje návyky

Ať už chcete zhubnout břicho, stehna nebo jinou partii, začít byste měli změnou svých návyků. Ruku na srdce, kolikrát jste ráno nestíhali snídat? Kolikrát jste si nenašli čas na to, abyste se v klidu naobědvali? Kolikrát jste si nestihli připravit jídlo a pak jste zhltli cokoli, co vám přišlo na oči?

Nic z toho není pro hubnutí a zdravý životní styl celkově správné a je na místě to změnit. Ráno začněte pěkně snídaní, na oběd si připravte třeba salát. V klidu si jídlo vychutnejte. Jezte pravidelně, menší porce víckrát za den. Rozlučte se se slazenými limonádami, raději pijte čistou vodu nebo neslazený čaj.

Zdroj: fotobanka

Zapomeňte na sklapovačky a zkracovačky, cvičte komplexně

Pohyb k hubnutí jednoznačně patří, cvičit jen cviky na břicho ale vytoužený efekt nepřinese. Lepší volbou jsou cviky zaměřené na velké svalové partie, které zaktivují během tréninku celé tělo. A proč se vůbec zaměřit na celé tělo, když bojujete jen s jednou partií?

Odpověď je jednoduchá, Tuk, který budete odbourávat, pochází z celého těla. Navíc je každý z nás jedinečnou osobností a genetická výbava rozhodne o tom, jestli budete nejdřív spalovat tuk z bříška nebo třeba ze stehen.

Víte, že když chcete zaměstnat skoro všechny svaly v těle, můžete zkusit třeba dřepy nebo výpady? Jejich velkou výhodou je i fakt, že vám až na následujících 48 hodin zvýší energetický výdej. A to už se počítá.

Dobře se vyspěte

Spánek má velký vliv na celý náš organismus, když se pořádně nevyspíme, naše tělo nemůže fungovat správně. Nedostatek spánku může stát i za mnoha zdravotními obtížemi, negativně působí i na hubnutí nebo imunitu.

Spánek s hubnutím přímo souvisí, když nebudete dostatečně spát, bude vám hůř fungovat metabolismus, tělo nebude moci správně hospodařit s proteiny.

Zaměřte se na svůj jídelníček

Bez správných stravovacích návyků nikdy nezhubnete. K čemu vám bude, že se hýbete a dobře spíte, když tělu dodáte prostřednictvím stravy tolik energie, že si s ní nedokáže poradit? Kdo chce zhubnout, ten se musí dostat do kalorického deficitu, kdy je příjem energie nižší než její výdej. Z jídelníčku vylučte cukry a vůbec všechny sladkosti, příjem sacharidů snižte na minimum. Ve stravě je kompenzujte zdravými proteiny a tuky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *