Jak provádět čištění kávovaru?

Jak provádět čištění kávovaru?

Káva patří v tuzemsku k velmi oblíbeným nápojům. V posledních letech je patrný trend, kdy lidé začínají dávat přednost skutečné kvalitě. Možná jste se i vy rozhodli pořídit si kávovar přímo do své domácnosti, díky čemuž si můžete bez problémů udělat hned několik druhů kávových nápojů, aniž byste museli být nějakými odborníky.

Proč přistupovat na čištění kávovaru?

O domácí kávovar je nutné se pravidelně starat, jinak se postupně sníží kvalita připravovaných nápojů. K čištění kávovaru je vhodné přistupovat ideálně denně tak, aby v něm nedocházelo k tvorbě usazenin. Veškeré komponenty, jež se dají vyjmout, je praktické propláchnout a nechat vysušit. Otřete rovněž spařovací jednotku, je-li součástí vašeho kávovaru. Zhruba jednou za dva měsíce se pak doporučuje provádět výměnu vodního filtru.

Odvápnění je zásadním momentem v rámci údržby

V kávovaru dochází k postupnému usazování vápníku (vodního kamene), který pak může zhoršit jeho funkčnost, ale také samotnou chuť nápoje. Odvápnění kávovaru se dnes dá provést velmi jednoduše, ve specializovaných obchodech totiž lze zakoupit k tomu určené tablety na čištění kávovaru.

Jednoduše je vložíte do zařízení a necháte působit. O tom, jak odvápnit kávovar, se dá dočíst i na vybraných webech, potažmo přímo na stránkách prodejců.

Vždy je důležité si zjistit, zda jsou tablety kompatibilní s vaším přístrojem, prodejci by tento údaj měli vždy u konkrétních produktů uvádět, aby nemohlo dojít k omylu. Je například rozdíl v tom, zda se má provádět čištění kávovarů Delonghi či jiných značek. Většina tablet však splňuje kritéria pro známé značky automatických kávovarů, které se v domácnostech či v provozovnách používají.

Péči o kávovar rozhodně nepodceňujte. Už jen používání zmíněných tablet, díky nimž proběhne efektivní odvápnění a vyčištění, prodlužuje životnost zařízení. A hlavně vám dobrá údržba zajistí, že si vždy budete moci vychutnat opravdu lahodný nápoj bez nežádoucích pachů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *