Láska na druhý pohled, jak proběhlo naše seznámení

V současné době se mladí lidé do svatby moc neženou

Není to jen tím, že chtějí založit rodinu mnohem později, ale je to takový trend, žít na hromádce. Předchází tomu také seznamování a mnozí to tak nějak ani neumí. Ale možná se mýlím a vidím to jinak.

Ještě před dvaceti nebo třiceti lety to bylo zcela jiné a přitom to není zase tak dlouhá doba. Seznamování probíhalo zhruba stejně, jen k sobě měli mladí tak nějak blíž. Nekazili si náladu a vztahy sociálními sítěmi, dostávali klasické psaní poštou a těšili na další, dokázali se pobavit i bez mobilního telefonu a nepotřebovali ani internet. Ano, doba jde dopředu a já jí fandím.

Jak jsme se tedy před třiceti lety seznamovali?

Zase tak jednoduché to nebylo, ale já jsem člověk, který se nevzdává. Můj muž byl velmi pohledný mladík, který měl svou image. Naše první setkání nebylo zrovna ideální a navíc měl spíš oči pro mou kamarádku. Nebylo to zrovna příjemné, ale já to brala s nadhledem a naše další setkání bylo již v duchu přátelství. Když se sejde dobrá parta mladých lidí, kteří se rádi pobaví ať už u vody, na hřišti nebo na vesnické zábavě, jde všechno snáz a veseleji. S oním mladíkem jsme postupně zjišťovali, že máme víc společného, než jsme předpokládali a bylo vymalováno.

Já jsem byla nesmírně šťastná, protože jsem našla svého životního partnera, kterého bych za žádných okolností neměnila, i když to na první pohled tak nevypadalo. Láska na druhý pohled se v tomto ohledu nám oběma vyplatila.

Po nějaké době jsme se vzali a nelitujeme toho. Svatba byla super, klasická bez nějakých extravagancí a když se tak koukám na svatební fotografie, uložené v albu, přistihnu se, jak přemýšlím, že ten čas neuvěřitelně letí.

Máme si stále co říct?

Ano! Možná jsme jedni z mála, ale i po tolika letech, které také někdy nebyly úplně růžové, si máme stále co říct. Velmi zásadní je pro nás rodina. Milujeme své děti, kterým jsme se vždy snažili dát do života to nejlepší. I oni dnes jdou svou cestou, a i když není život jednoduchý, sami si musejí najít cestu.

Jak to bude v budoucnu se seznamováním nevím. Možná bude stačit vytočit telefonní číslo nebo postačí otisk prstu a inteligentní systém dotyčnému najde partnera. Těžko říct.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *