Jedlé Vánoce

Vánoce – svátek chutí
Už samotné vánoční tradice naznačují, že Vánoce jsou festivalem chutí. Každá rodina má své typické pokrmy, během svátků mlsáme a dopřáváme si, a to nejen sladké. Jídlo je proto také dárkem, který se nikdy neomrzí!
Nadělujete pod stromeček jedlé dárky? Často je balíček plný dobrot dárkem pro starší generaci, však co dát babičce s dědou, aby to opravdu ocenili? Nemusíme ale zůstat jen u koupené dárkového koše! Buďte originální, buďte neotřelí, užijte si přípravu vánočního dárku – a udělejte tak dvojitou radost.

Vlastnoručně vyrobený dárek potěší nejvíce
Pamatujete si na tuto hlášku? Neděste se, nemusíte napéct sušenky a trnout, zda se povedou, či ne. Jedlý dárek může být mnohem originálnější, a to jej ani nemusíte vařit či péct. Postačí vám dóza vhodné velikosti – uzavíratelná, klidně ozdobná. Papír, na který napíšete či natisknete recept. No a suroviny. Ty esteticky navrstvíme do připravené nádoby a máme hotovo! Jistě, na tlačenku s cibulí můžeme zapomenout, ale jistě nalezneme jiné dobroty, které můžeme takto rozkouskovat. Brownies? Muffiny? Perník? A nebo třeba čočkovou polévku?
Obdobně, avšak mnohem snáz, můžeme připravit sklenici plnou oříšků či sušeného ovoce. A obdarovanému odpadne jeho podíl práce.

Dárkové krabičky
Markety nabízí luxusně vypadající krabičky plné lahodných pochutin. Často však za hříšné peníze. Sami si dokážeme poskládat dárkový koš jistě levněji, ale zase pokulhává dárkové provedení. Balení do obří celofánové homole by mělo být minulostí. Dárkový koš může být skutečně košíkem. Můžeme také koupit krabici a vyplnit ji dřevitou vatou, jednotlivé dobroty se budou v krabičce vyjímat! Potěšit může také dřevěná krabička či dřevěná nebo keramická miska.

Nezapomínejte, koho obdarováváte
Často máme tendenci kupovat takové dárky, které by udělaly radost nám. Myslíme to dobře, zapomínáme ale, že o nás tu přeci na prvním místě nejde. Stejně tak bychom měli zapomenout na kvantitu. Nechceme sice dávat chudě vypadající dárek, ale lepší méně kvalitních produktů než obří koš něčeho, co obdarovaný neocení.
Stejně tak bychom měli zapomenout na to, jak se to dělá obvykle. Balíček kávy je dárkový evergreen, ale proč dávat kávu zarytému milovníkovi čaje? Také bychom mohli myslet za roh – má obdarovávaný kávovar na french press? Nechte kávu vhodně namlít! Má kávovar na zrnkovou kávu? Vyberte tu.
Vždycky nalezneme námět na originální pochutinu: kvalitní oleje, různé druhy solí, výběrový čaj, řemeslné marmelády…

Dárkové koše můžeme připravit nejen pro dospělé. Třeba shop ilovemybaby.cz nabízí dárkové koše pro nejmenší. I to může být vhodný dárek – obdarováváme jím nejen děťátko, ale také jeho rodiče. Tak proč nedarovat překvapení, které nejen potěší, ale také bude praktické?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *