cestování

Kam vyrazit na jaře?

Doba jarních prázdnin je pomalu za námi, do Velikonoc daleko, avšak počasí se začíná lepšit a láká k výletům. Kam vyrazit v době, kdy je do turistické sezóny ještě daleko, ale nám se už nechce sedět doma?

 

Upustit páru

Možná, že to venku na výlet ještě úplně nebude, ale nám se už nechce sedět doma. Nabízí se řada indoor aktivit, které unaví nejmenší a dospělým dopřejí chvíli oddychu. Ideální jsou vnitřní herničky či zábavní parky, nicméně i ty se časem omrzí.

Zábavu pro celou rodinu nabídnou i méně otřepaná místa. IQlandia v Liberci učaruje dětem i rodičům, stejně jako řada planetárií – téměř v každém krajském městě nalezneme planetárium, které láká k návštěvě. Užít si můžeme třeba také obří akvária či pražský Svět medúz.

 

Zrelaxovat

Ať už máme k dispozici celý víkend či jen jedno odpoledne, vždycky je správná chvíle na wellness. Bez dětí si užijeme více relaxu a pohody, s dětmi zase využijeme třeba vodní ráj či aquapark.

V republice nalezneme celou řadu špičkových wellness hotelů, které nás uvítají a nabídnou program na celovíkendový pobyt. Ať už vybereme špičku mezi špičkami, a to hotel Valeč, nebo zkusíme Resort Maximus a nebo dáme přednost pobytu ve středočeském hotelu SEN, vždy máme jistotu služeb na velmi vysoké úrovni.

 

Za kulturou

Je obvyklé, že muzea mívají mimo sezónu zavřeno. Přesto se nám jistě podaří nalézt taková, která mají expozici přístupnou i v zimě. Pokud si nevíme rady, pomoc najdeme na webu www.kudyznudy.cz. Je dobré mít na paměti, že zajímavé atrakce nalezneme i v menších městech, třeba takové chrudimské Muzeum loutkářských kultur zaujme návštěvníky všech věkových kategorií, navíc jsou jeho dveře otevřené po celý rok.

 

Do přírody

Pokud to počasí dovolí, je vycházka tím nejlepším způsobem trávení volného času. A pokud nás nebaví chodit jen tak, můžeme ji spojit třeba s návštěvou skanzenů, které mnohdy umožní prohlídku alespoň zvenku bez nutnosti návštěvy expozice, tak je tomu např. na Veselém kopci nebo v hlineckém skanzenu Betlém. Obdobně můžeme vyrazit na volně přístupnou zříceninu hradu či rozhlednu v našem okolí.

 

Dost možná, že se nám bude počasí venku líbit jen zpoza okna. Dost možná, že se budeme k výletu muset nutit. Ale každý výlet, který podnikneme, nás nabije energií.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *