léto

Letní jídelníček

Léto je období, kdy se většina lidí snaží jíst zdravě a lehce. Snaží se vyhýbat těžkých a tučným jídlům, smetanovým omáčkám, majonézám apod. Často se soustředíme na sezonní ovoce a zeleninu, čerstvé ryby, nové brambory a zařazujeme minimum masa. Naše chuť se upoutává na chlazené nápoje, zmrzlinu a fresh saláty.

Takovým chutím, můžeme náš jídelníček snadno přizpůsobit.

Snídaně

Zatímco v zimě se jogurty moc nedoporučují, v létě si je s chutí dáme. Nejlépe ráno. Vezmete kvalitní bílý jogurt a přidejte do něj zkrátka to, co máte nejraději. Čerstvé drobné ovoce (maliny, jahody, ostružiny, rybíz, borůvky, granátové jablko) a přidejte chia semínka, vločky, lupínky, ořechy, lněná semínka podle své chuti. Dochutit můžete medem nebo sirupem.

Oběd

Nejčastějším letním obědem jsou jednoznačně saláty. Doplnit je můžete masem, domácími stripsy, krutony nebo sýrem. Můžete vyzkoušet spoustu netradičních ingrediencí, vyzkoušet světové kuchyně. A když ne, vždy se můžete vrátit ke klasickému šopáku, cézaru a řeckému salátu.

Večeře na grilu

Letní měsíce bývají často spojovány se stravováním venku, většinou bývají spojovány se setkáváním s rodinou a přáteli. Proto je nejlepší variantou grilování. Existuje celá řada receptů a návodů o grilování. Nejčastěji grilujeme maso jako steaky, klobásy, ryby, ale také sýry a zeleninu. Nejvíce však zaboduje kombinací masa a zeleniny. Své hosty můžete potěšit domácím dresingem.

Svačiny na výlety

Pro děti jsou častou alternativou domácí sušenky a ovoce. Dospělý ocení sendviče, tousty nebo plněné bagety.

Chladné tekutiny

Určitě všichni známe ledovou kávu, lze ji podávat dokonce i se zmrzlinou a šlehačkou. Dále máme v nabídce ochucené Frappé, různé koktejly, ale také domácí limonády. Ty lze připravit nejen z ovoce, ale také ze zeleniny.


	

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *