Proč je důležitá správná hladina testosteronu v krvi?

Tento hormon významně ovlivňuje fyzickou i psychickou zdatnost mužů. Nedostatek testosteronu dokáže pořádně znepříjemnit každodenní rutinu soukromého i profesního života čím dál mladších mužů.

Postupný pokles hladiny testosteronu je přirozený proces, který začíná zhruba po třicátém roku věku. Sedavý způsob života, chronický stres a nevyvážená strava však způsobují, že hladina tohoto hormonu v krvi mužů dnes klesá rychleji, než tomu bylo v minulosti, to se projevuje například:

  • zhoršenou kvalitou spánku,
  • výkyvy nálad,
  • zhoršeným fyzickým výkonem,
  • sníženým libidem,
  • hromaděním tuku,
  • zhoršenou kvalitou kostí,
  • vypadáváním vlasů,
  • zhoršenou koncentrací a pamětí,

Hladinu testosteronu lze zjistit krevními testy

Jestliže u vás dochází k postupnému hromadění tuku, podrážděnosti, zhoršené kvalitě spánku a snížené chuti na sex, zvažte podstoupení vyšetření, na kterém vám lékař prostřednictvím krevních testů změří hladinu testosteronu v krvi. Pokud se potvrdí původní obavy, tj. skutečně trpíte nízkou hladinou tohoto hormonu, je možné podstoupit léčebnou kúru mající za cíl zvrácení tohoto stavu.

Zvýšení hladiny testosteronu ideálně za dohledu lékaře

Samotnou léčebnou kúru byste rovněž měli absolvovat za dohledu lékaře, který pravidelně monitoruje váš zdravotní stav. Vyhnete se tak riziku spojeným s vysokou hladinou testosteronu. Rozhodně byste se také neměli pokoušet o zvýšení hladiny tohoto hormonu prostřednictvím produktů zakoupených na internetu, v šatně fitness centra apod.

Více informací o možnostech zvýšení hladiny testosteronu prostřednictvím testosteronových injekcí, testosteronového gelu, doplňků stravy či změny životního stylu najdete na stránkách společnosti Alphalabs s.r.o. U této společnosti je rovněž možné podstoupit úvodní vyšetření krve, případně i samotné zvýšení hladiny testosteronu, viz https://www.alphalabs.cz.

Zdroj obrázku: Zerbor / Shutterstock.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *