Tablet jako náhrada notebooku nejen v době covidové

Tablet jako náhrada notebooku nejen v době covidové

Tablety nacházejí čím dál větší uplatnění nejen v práci a pro zábavu, ale také na středních a základních školách. Studenti je využívají nejen k zápiskům, čtení knih a studování učebnic, ale v současné situaci i k distanční výuce.

Výhody tabletu

Výhodou tabletu oproti běžným notebookům je bezpochyby jejich velikost, skladnost a hmotnost. Své místo si bez problémů najdou na psacím stole hned vedle dalších psaních potřeb. Kdo se rád učí v leže, ať už to je, nebo není vhodné, tablet snadno udrží v rukách. Výhodou je také výrazně delší výdrž baterie. U levnějších notebooků se člověk bez elektřiny obejde asi 3 hodiny, u tabletu to může být až dvojnásobek. Nižší je bezpochyby i pořizovací cena.

TIP: Zjistěte, jak vybrat tablet pro studenta.

Nevýhody tabletu

Někdo může namítat, že notebook je pro práci i studium lepší, protože je u něj klávesnice, která je pro zápisky pohodlnější. Ač to je pravdou, dnes už není problém k tablet sehnat přídavnou klávesnici. Jen si musíte dát pozor, aby ji koupený tablet umožňoval připojit.

K zamyšlení může být i otázka odolnosti. U tabletu je větší pravděpodobnost, že může studentům spadnout na zem. Notebook jim z rukou tak snadno nevyklouzne. Řešením pak je vybrat tablet, který nemá plastové tělo, ale kouknout se po modelech s tělem kovovým. Dobré je myslet i na ochranu tabletu proti poškrábání. Celkově ochranu studentského tabletu zajistí, tak jako u smartphonů, ochranný obal a tvrzené sklo.

Pořídit nebo nepořídit studentský tablet?

V době covidové může být tablet obzvláště dobrým řešením, máte-li doma na distanční výuce více než jednoho studenta.

I v případě jednoho, pokud dosud používal váš notebook, je to způsob řešení, abyste na notebook měli opět výhradní právo. Jestli se navíc blíží narozeniny vašeho dítěte, vyřešíte dvě věci najednou. U takového dárku však stojí za zvážení, jestli je tablet pro věk vašeho dítěte dostatečný.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *