Ty nejlepší tipy na dětská povlečení

Vánoce jsou za rohem, ideální příležitost k tomu, abyste svým ratolestem pořídili do pokoje nové povlečení s dětským motivem. Možná si ho už dlouho přejí, ale vy jste jim ho ještě nepořídili. Hraček mají určitě dost, takové povlečení je praktické, vyvolá i úsměv na dětské tváři. Ve společnosti oblíbeného hrdiny se navíc bude dětem báječně usínat.

I povlečení ovlivňuje náš spánek

Je tomu tak u dospělých i dětí. Každý z nás se chce po náročném dni pořádně vyspat, kolikrát do postele uléháme tak znavení, že spíme dřív, než položíme hlavu na polštář. Jaké je pak naše překvapení, že se v noci pořád převalujeme a probouzíme. Děti na tom nejsou jinak, navíc si s nedostatkem spánku neumí poradit tak, jako my. Napadlo by vás, že na to může mít vliv i výběr povlečení?

Jak má vypadat dobře vybrané dětské povlečení?

Každé povlečení, pod kterým se chcete dobře vyspat, by mělo být prodyšné, savé a příjemné na dotek. Od těla musí odvádět vlhkost, abyste se nekoupali ve vlastním potu, nedráždilo pokožku a vy jste spali jako Šípkové Růženky. Když přijde na dětské povlečení, musí být také vhodné pro děti. Na co se zaměřit?

Dobře vyberte materiál

Materiál je tím prvním, o co byste se měli zajímat. Právě od něj se odvíjí všechny ty výše zmíněné vlastnosti, které by povlečení mělo mít. Z čeho můžete vybírat?

  • Klasikou je bavlněné povlečení, na které nedaly dopustit naše babičky ani maminky. Bavlna je přírodní materiál, snese i vysoké teploty praní a žehlení. Jen se mačká, takže je žehlení opravdu nutné.
  • Oblíbené je nejen mezi dětmi povlečení z mikrovlákna, které je lehké a hebké, rychle schne, není třeba ho žehlit. Je přirozeně antibakteriální, žádní roztoči v něm útočiště nenajdou. Spát tak pod ním mohou i alergici nebo astmatici.
  • Na zimu přijde vhod flanelové povlečení nebo povlečení z mikroflanelu. Zahřeje a jeho údržba také není náročná.

Důležité jsou rozměry

Vybíráte povlečení do dětské postýlky nebo velké postele? Přizpůsobte tomu rozměry povlečení. Do dětské postýlky vsaďte na rozměry 40×60 cm pro polštář a 135×100 cm pro peřinku, do velké postele 70×90 cm pro polštář a 140×200 cm pro peřinu.

Zdroj: fotobanka

Na řadu přichází motiv

Tak, teď je na řadě to nejdůležitější. Myslíme tedy pro děti. Je nezajímá, zda je povlečení z bavlny nebo mikrovlákna, pro ně je důležité, aby mělo ten správný motiv. Vybírejte ho podle toho, co má váš potomek rád.

Nabídka je široká, na své si přijdou jak malé slečny, tak malí pánové. Je libo povlečení s princeznami, požárníkem Samem, Ledovým Královstvím, Tlapkovou Patrolou, Minnie, Star Wars nebo s kostičkami lega? A co takhle roztomilá zvířátka a jejich mláďátka? Takový zelený chameleon nebo malé koťátko rozněžní každého. Ti starší zase možná ocení povlečení se sportovním motivem, nápisem Game over nebo traktorem či bagrem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *