Efektivní zateplení domu foukanou izolací

Efektivní zateplení domu foukanou izolací

Foukaná izolace je v současné době jednou z nejefektivnějších a nejoblíbenějších metod zateplení objektů. Její využití lze najít v zateplení dutin, střešních konstrukcí nebo sandwichového zdiva.

Díky ním se eliminují jakékoliv tepelné mosty a především – sníží se náklady až o několik desítek procent. Samozřejmostí je počáteční investice, která se ale dle propočtů vrátí v rozmezí 3 – 5 let.

Výhody foukané izolace

Foukaná izolace se dostane prakticky všude, umožňuje perfektní zateplení i v těch místech, kam se běžně nelze dostat, nebo jen stěží. Stačí pouze vytvořit prostor, do kterého se izolační hmota pouze nafouká z vozu stojícího před domem. Tím nevzniká téměř žádný okolní odpad, práce probíhají velice čistě a hlavně rychle.

Foukaná izolace je objemově a tvarově stálá a ani čas ji nikterak nedeformuje. Neztrácí tak svou účinnost. Nesaje vodu a je odolná vůči vnějším vlivům, tzn. plísním a škůdcům. Je vyráběna z drceného čediče nebo křemene.

Vzhledem k tomu, že foukaná izolace jednou z nejlevnějších variant zateplení, se aplikuje do domů stále více a více. Při jejím aplikování nevzniká žádný prořez, tím tedy zákazník zaplatí pouze za ten materiál, který skutečně spotřeboval a prakticky není nutné likvidovat ani žádný odpad. Izolace je bezpečná – nehořlavá.

Má tedy tak příznivý vliv na bezpečnost objektu. Pro svou lehkost ani nezatěžuje nosnou konstrukci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *