Myčka

Jak správně pečovat o myčku

Máte novou krásnou myčku, zvyknete si na skvěle umyté nádobí a po nějakém čase přijde zklamání. Nádobí vytahujete se skvrnami anebo dokonce špinavé. Nadáváte, kolik myčka stála a že odešla takhle brzy. Příčina je ale nejspíše někde jinde a ne v rozbité myčce. Je na místě se zamyslet nad tím, kolik jste věnovali času péči o ni.

Myčka, stejně jako každý jiný spotřebič, vyžaduje pravidelnou péči a čištění. Hodně lidí si bohužel myslí, že se myčka vyčistí sama po každém mycím cyklu. Není tomu tak a čím dříve se začnete o vaši myčku starat, tím déle vám vydrží.

Pár jednoduchých kroků k čištění

Zbytky jídla, vodní kámen, ale i mastnota zanáší vaši myčku při každém použití. Postupně se myčka zanese a vy poznáte tak, že se zhorší kvalita mytí nádobí. Kromě toho může začít myčka zapáchat a zvýší se její spotřeba.

Myčku myjeme po částech. Začneme filtrem, který vyjmeme a opláchneme. Pokud je filtr i mastný, použijeme čistící prostředek. Doporučená prodleva mezi čištěním filtru je 2-3 týdny.

Dále se zaměříme na ramena a trysky. Zde se řiďte návodem, ve kterém si najdete postup na jejich vytažení. Poté postupujte stejně jako u filtru – omyjte všechny usazeniny.

Zvýšenou péči myčce věnujte ve chvíli, kdy máte tvrdou vodu. Vždy dbejte na to, aby byl v myče dostatek speciální soli.

Košíky na příbory také pravidelně omývejte a nezapomeňte ani na těsnění a vnitřní dvířka myčky.

Teprve po této očistě zapněte samočistíc program, pokud jej vaše myčka má. Pokud ne, využijte speciálních prostředků na čištění myček. Stejný účel, jako drahé prostředky, splní jedlá soda s octem.

 

Správný výběr prostředků na mytí

Abyste docílili co nejčistšího nádobí, nešetřete na čistících prostředcích. Na trhu je na výběr velké množství a je jen na vás, jakého výsledku chcete dosáhnout.

Můžete si zvolit prostředky, které pouze odstraní nečistoty a skvrny. Je však ideální doplnit je leštidlem a regenerační solí.

Některé přípravky jsou kombinované a obsahují vše výše zmíněné. Měli byste si tedy vždy přečíst, jaké všechny složky čistící prostředek obsahuje. Je zbytečné připlácet za multifunkční tablety, pokud používáte sůl a leštidlo samostatně.

Autor: Soňa J.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *