Povlečení

Nejvhodnější materiál ložního prádla

Často máme postel za místo, které lze zanedbávat. Oblečení si měníme každý den, ale povlečení necháme v posteli klidně i dva týdny. Přitom právě v posteli trávíme více než polovinu našeho života. Je to pro vás šok? Tak si spočítejte, kolik hodin denně prospíte! Abychom mohli fungovat, potřebujeme k tomu kvalitní spánek. Kromě kvalitní postele a matrace je důležité zvolit i vhodné ložní prádlo.

Materiálů je mnoho a je tedy velmi těžké se v tom zorientovat. Jak vybrat to nejlepší pro vás?

Vybíráme nové povlečení
Povlečení vybíráme zejména dle vzhledu. Když si otevřeme prohlížeč, je to to první, co sledujeme. Pak ale po nás filtr pro vyhledávání kromě rozměrů začne chtít znát další informace. Chcete zapínání na zip nebo na knoflíky? Chcete standardní velikost neb prodlouženou? A barvu?
No a pak přijde ta osudná otázka – jaký materiál?

Materiál je základ
Materiál by měl vycházet zejména z vaší preference. Vyzkoušejte si různé materiály a ten, který vám bude nejpříjemnější, ten zvolte. Jediné, co by vás mělo omezit, jsou případné zdravotní problémy. Pokud jste astmatik nebo máte kožní problémy, musíte volit k tomu úměrné materiály.
Nejdříve tedy vyberte materiál a teprve poté se zaměřte na nabídku vzorů.

Bavlněné povlečení patří mezi nejoblíbenější a nejtradičnější materiály, které si většina volí pro jeho vlastnosti. Je totiž prodyšné, měkké a dobře saje pot. Nevýhodou pak je ale péče o něj protože je třeba jej žehlit.
Krepové povlečení je vlastně strojově tvarovaná bavlna, která je bezúdržbová a nemačká se. Ne každému však vyhovuje.
Mikrovlákno je jemná tkanina ze 100 % polyesteru, která je vhodná pro alergiky. Snadno se o něj pečuje, rychle schne a nemačká se.
Flanelové povlečení je počesaná bavlna s oboustranným vlasem a jeho výhodou je, že zahřeje během chladných nocí. Povlečení dobře saje pot a izoluje teplo.
Saténové povlečení se krásně leskne a stalo se velmi oblíbeným. Je vhodné zejména v létě, kdy příjemně chladí. Je důležité se vyhnout polyesteru a volit bavlněný satén.

Dle výběru materiálu si také připlatíte. Mezi nejlevnější patří krepové oblečení, naopak za saténové oblečení si připlatíte.

 

Autor: Soňa J.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *