muž

Tatínek natírá…obličej krémem!

Děti jsou bezprostřední, někdy je to ale na škodu. V domácím úkolu, do kterého děti doplňovaly věty o tom, co dělá tatínek, perlila holčička, která nejen že neviděla tatínka uklízet nebo cokoliv doma opravovat, ale větu „Tatínek natírá“ dokončila slovy „obličej na krém“. Srandovní, že? Ale opravdu je náš pohled na muže a jejich péči o sebe samotné takhle laciný?

Nedbalá elegance Holení
Každá žena má jiný vkus. A každý muž se o sebe stará s jinou intenzitou a jiným prožitkem. Co ale imponuje většině žen bez ohledu na jejich preference? Nedbalá elegance. Ale co si budeme povídat, i ženě dá práci učesat si vlasy nedbale elegantně.
A stejně tak to stojí práci muže. Vyrobit „strniště“ znamená pravidelné zastřihování vousů. Je zcela liché myslet si, že takový Aquaman vypadá mimo filmové plátno či červené koberce stále stejně. Je to dobrá práce stylistů, kadeřníků i maskérek.

Ruce, ruce, ruce
Všímáte si na mužích rukou? A muži, staráte se o své ruce? Je to detail, ale obvykle právě ruce ženu zaujmou. Vždyť okousané nehty nebo krvavé záděrky jsou vidět na první pohled. Naopak zastřižené a upravené nehty nás na první pohled neupoutají – tedy zejména ne v tom negativním smyslu slova. Ale krém postavený na psacím stole muže? Ano, to nás už zaujme. A najednou přisuzujeme muži určité atributy, ač to může být neprávem.
Ale jak má člověk docílit upravených rukou bez krému na ruce? Manikúra i mytí rukou jsou „neviditelné“ – většina lidí si nehty nepiluje v kanceláři před kolegy. Ale aplikace krému? Ta by měla být pravidelná. A pokud je, stane se terčem zvídavého pohledu.

Speciální kosmetické řady
Pohled na muže, kteří o sebe pečují, je stále ambivalentní. Na jedné straně se zdůrazňuje zženštilost a snad i slabost, na druhé straně jsou k dispozici nejrůznější kosmetické produkty určené pouze pro muže. Už to není jen voda po holení, deodorant a sprchový gel, který je úsporně 2in1 i se šamponem, vždyť který muž by se zdržoval používáním dvou různých gelů při mytí?
V nabídce nalezneme speciální šampon na vousy, pánská tělová mléka, krémy na vrásky, vlasová séra i stylingové pasty.

Chceme muže upravené, nechceme je vidět upravovat se!
Zní to trošku pokrytecky, ale je to tak. Ženy chtějí muže upravené! Ale odmítají být součástí procesu upravování se, nechtějí vidět krém na ruce položený na stole, nechtějí se ráno dělit o koupelnu s mužem, který pečlivě vtírá do vlasů gel.
Na druhou stranu, holíte si, dámy, před partnerem nohy či podpaží? Nejspíše ne. Jistě je to ale něco, co občas děláte – a přitom by žádného muže nenapadlo přisuzovat žiletce položené v koupelně skrytý význam či ji dokonce odsuzovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *