Jaké rolety se hodí pro váš byt či dům?

Naše domovy zdobí celá řada věcí, jednou z nich jsou i rolety nebo žaluzie. Ty první jmenované známe spíš z našeho dětství, přesto se zase začínají vracet do módy a nahrazovat žaluzie. Už totiž nejde o nevzhledné velké role tkaniny, kterou bylo třeba ručně stahovat dolů nebo naopak vytahovat nahoru, dnes se dají ovládat moderně a design si můžete také vybrat. Navíc se můžete rozhodnout, zda rolety nainstalujete do interiéru nebo exteriéru.

Proč vůbec řešit stínění bytu nebo domu?

Jen si vzpomeňte na léto nebo období, kdy vám do oken praží sluníčko. Když nebudete mít žaluzie nebo rolety, může vám svítit do očí, monitoru, televize a znepříjemňovat vám život. Jen u toho ale nezůstane, zároveň vám také v interiéru zvýší teplotu, takže budete pořád větrat. Jenže když je venku stejné teplo, žádný efekt se nedostaví a vy trpíte i v noci, kdy kvůli teplu nemůžete spát.

V zimě vám naopak skrz okna, která nemají žádnou ochranu, začne teplo unikat a vy budete pořád topit a topit, což zasáhne vaši peněženku.

Řešení je jednoduché, vsaďte na rolety

Víte, že tohle všechno se dá řešit, a to poměrně jednoduše? Když si vyberete vhodné stínění, do bytu vám už nebude tolik svítit sluníčko, postaráte se o stín, interiér se v létě nebude tolik přehřívat a v zimě z něj zase nebude teplo tak snadno unikat. Navíc si díky stínění můžete dopřát i o něco víc soukromí.

Víte, že takové rolety si můžete objednat třeba zde https://www.univers.cz/rolety/?

Zdroj: fotobanka

Jaké typy rolet si můžete pořídit?

Když mluvíme o roletách, pak je důležité zmínit, že máte na výběr z několika typů, které se od sebe liší například tím, kde je instalujete, lišit se ale mohou i použitým materiálem.

Látkové rolety

Klasika, kterou nejspíš znáte z dětství. Textilní rolety se instalují do interiéru a chrání vás před světlem a teplem, pobyt doma vám dovedou zpříjemnit. Vyrábí se z různých materiálů a v mnoha designech, takže je hravě můžete sladit se svým interiérem a povznést ho zase o level výš. Látkové rolety si můžete nechat vyrobit na míru, jejich zaměření i následnou montáž zvládne téměř každý.

Předokenní rolety

S exteriérovými roletamijsme se donedávna setkávali spíš u komerčních budov, poslední dobou si ale získávají své příznivce i z řad majitelů rodinných a panelových domů. Není se čemu divit, mají celou řadu předností. Sluneční paprsky zachytí ještě dřív, než dopadnou na okno, takže brání přehřívání interiéru v létě. V zimě, když rolety stáhnete, zase zamezíte úniku tepla. Plní i bezpečnostní úlohu, brání vloupání, postarají se o trochu soukromí a snižují také hluk.

Investice do nich se vyplatí, vrátí se vám na úsporách za energie nebo na nákladech na provoz a pořízení klimatizace. Tu díky roletám nebudete potřebovat.

Screenové rolety

Další možností, která se instaluje v exteriéru, je screenová roleta, kterou můžeme označit také jako stínící roletu nebo sluneční clonu. Své uplatnění najde nejen na oknech,ale i pergolách a zimních zahradách. V čem se liší od předokenní rolety?Předokenní roleta je z hliníku, ta screenová z odolné tkaniny, která sice zastíní, ale přesto část světla propustí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *