Podle čeho si vybírat vhodné sklady k pronájmu? Důležitou roli hrají tři základní věci

Chystáte se pronajmout si sklad? Než podepíšete smlouvu, ujistěte se o tom, že vámi vybraný sklad splňuje následující podmínky.

Poloha skladu je pro úspěšnost podniku důležitá

Nové i stávající e-shopy se stále častěji poohlížejí po tom, jaké sklady k pronájmu jsou k dispozici. Jakmile se totiž podnikání rozjede a zákazníci začnou o nové společnosti získávat povědomí, začne se zvyšovat také počet objednávek. V takové chvíli záleží na provozovateli, zda stihne včas zareagovat a najít vhodný sklad k pronájmu. Než se ale rozhodnete takový krok učinit, zamyslete se nad tím, kde by se měl sklad nacházet. Jeho poloha je totiž pro úspěšnost vašeho podniku klíčová.

Dvakrát měř, jednou vybírej velikost skladu

Další, na čem při výběru skladu k pronájmu záleží, je jeho velikost. Jděte na to matematicky a proveďte nutné odhady a propočty. Pokud bude úspěšnost vašeho podnikání lineárně stoupat, jednoduše vypočítáte, jak velký sklad budete potřebovat. Zvažte ale i možnosti, že vaše podnikání začne stoupat exponenciálně. Vždy je lepší mít sklad, jenž je o něco větší, než potřebujete než naopak.

Cena pronájmu skladu nezatíží váš rozpočet

Ceny pronájmu skladů se liší podle místa, velikosti a doplňkových služeb. Důkladně si proto dopředu zvažte, jaká cena je pro vás přijatelná a nezatíží výrazným způsobem váš rozpočet. Podle toho následně filtrujte nabídky, na které narazíte.

Jakmile najdete sklad, který bude mít ideální polohu, tu správnou velikost a jeho cena bude vyhovovat vašemu rozpočtu, neváhejte s jeho pronájmem. Jakmile se začne blížit doba, kdy sklad začnete přerůstat, pusťte se opět do kolotoče výběru nového a vhodnějšího skladu. Opět se držte tří základních kritérií, které musí vhodný prostor splňovat.

Zdroj obrázku: Gorodenkoff / Shutterstock.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *