Komár

Komáři se ženili?

Máme za sebou zase jednu TU noc… Tyto noci začínají nenápadně – větráním. V dobré víře před spaním vyvětráte ložnici, aby se vám dobře spalo. Už skoro spíte, když uslyšíte ten povědomý zvuk – bzzz…. 

 

Dobrý den, jmenuji se komár

No vlastně jsem paní komárová, protože potřebuji výživu pro svá vajíčka, a tak jsem si vzala trochu vaší krve. Přijde Vám divné, že jste vůbec necítili bodnutí, dokud to nezačalo svědit? To je mými slinami, které znecitliví místo vpichu, a tak jej nemůžete cítit. Chytré, že? Kromě toho ty sliny zabraňují srážlivosti krve, a tak mohu načerpat dost energie. Ale většinou mi jedno bodnutí nestačí.

Pokud se komár dostane do Vaší ložnice, je z toho rázem hra „chyť mě, když to dokážeš“. Víte, že tam někde je, ale nemůžete ho najít. A tak se nakonec ukolébáte myšlenkou, že asi odletěl, zhasnete, lehnete si a za chvíli zase bzzz… A věřte tomu, že komár tu hru zvládne hrát hodně dlouho.

 

Nechci komára v ložnici

Pokud se chcete vyhnout bezesné noci, vsaďte na prevenci a komára si domů vůbec nepouštějte

 

Přírodní cesta

Jednou z možností jsou síťky v oknech. Aby to bylo účinné, musí být ve všech oknech. Je to nejzaručenější způsob, jak je do bytu vůbec nepustit. Pořizovací cena je sice vyšší, ale nejúčinnější.

Pokud z nějakého důvodu síťku v okně nechcete, ale zároveň sázíte na přírodní cestu, zkuste vonné bylinky na okně. Nejen, že odpudí nežádoucí hmyz, ale zároveň místnost provoní, ale zároveň okno ozdobí. Máte na výběr z několika druhů – anýz, levandule, meruňky, bazalka, skořice, máta či například rýmovník.

 

Chemické řešení

Sem patří všechny repelenty do místností či elektrické odpuzovače. Tyto metody mají hodně spokojených příznivců, ale zároveň mnoho odpůrců. Některým vadí intenzivní vůně, jiným pak skutečnost, že látky v malém množství vdechují všichni v místnosti.

 

Další možnosti

Existují například i ultrazvukové odpuzovače či aplikace do telefonů. Vědecké studie se však k těmto formám staví spíše skepticky.

 

Komáři a krevní skupiny

Ležíte v ložnici 4 a ráno se vzbudí poštípaný jen jeden. Jak je to možné? Někteří vědci se shodují, že máme dáno geneticky, zda budeme pro komáry přitažlivým soustem či nikoliv. Mezi nejoblíbenější krevní skupinu prý patří 0, naopak nejméně komárům chutná AB.

Toto však nelze brát jako pravidlo, takže raději vsaďte na prevenci než na krevní skupinu AB.

 

Zdroj Foto: Fotobanka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *