Povídání o výletě na neobvyklou rozhlednu v Praze

Proutěná kráska

Když se řekne Praha, většinou si každý představí hlavně Pražský hrad, parník na Vltavě, Karlův Most, Prašnou bránu, Rudolfinum, nádherné zahrady, různé památky nebo Petřínskou věž. Málokoho by ale napadlo, že i v okrajových částech Prahy lze najít i něco zvláštního.

Naši se dozvěděli o naprosto originální a výjimečné rozhledně Doubravka, nacházející se v části Prahy 14 nedaleko Černého Mostu v lesoparku Čihadla. Ten je součástí Přírodního parku Klánovice, největšího v Praze s rozlohou 2223ha.

Lidé si spojují Černý Most spíše s obchodním a zábavním centrem

V sobotu bylo hezké počasí, tak se vypravili na výlet. Rozhledna je přístupná veřejnosti zdarma. Terezce se to moc líbilo a chtěla by se tam ještě jednou podívat. Pohled do širokého okolí byl zajímavým a krásným zážitkem.

Pokud i vy chcete prožít hezkou podívanou, vypravte se na výlet za Doubravkou, která je svým vzhledem ukázkou experimentální architektury.

Myslím, že ani mnozí Pražané nemají ani tušení, co za skvost se tu nachází

Vypadá jako trojstranný jehlan a je postavena hlavně z akátového dřeva, přes 5 tisíc kg oceli, tisíců matic a svorníků. Na montáži pracovaly 4 jeřáby a točité schodiště bylo zavěšeno uprostřed jehlanu.

      

Pokud se dostanete až k vrcholu po 98 schodech až do výšky 20 m, spatříte krásné panorama Prahy kolem dokola, neboť vršek rozhledny tvoří korouhev, vysoká 3,5 m. Tam může vystoupit najednou jen 9 lidí.

Praha se může chlubit světovým unikátem vzhledem k tomu, že užitý materiál je z akátové kulatiny. Jedná se tedy o rozhlednu – dřevostavbu, která je jediná na světě.

Přijeďte i vy se rozhlédnou shora po krajině.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *