Připravte se na jaro, začnou se vysazovat trvalky

Připravte se na jaro, brzy se začnou vysazovat trvalky a skalničky

I když to tak zatím nevypadá, únor se brzy překlopí a zima poleví. Ti z vás, kdo jsou milovníky rostlin, rozkvětlých keřů a skalniček, začněte vybírat to, co vám v zahrádce chybí.

Trvalky a skalničky jsou chloubou okrasných zahrad

Trvalky jsou svým velkým množstvím druhů a barev jednou z nejvíce preferovaných skupin rostlin při výsadbě nebo obnově okrasné zahrady u domu nebo na dvorku.

[reklama id=“14064″]

Nejsou to jen rostliny, které zaplní záhon nebo část pozemku. Jsou to rostliny, které vytvoří krásně barevnou i minizahrádku.

[reklama id=“14064″]

V případě, že máte rádi postupný náběh květoucích rostlin a rozličnost barev květů, pak určitě vybírejte z trvalek. Široký sortiment trvalek a skalniček   zahrnuje rostliny s nejrozmanitějšími požadavky a určitě je co vybírat..

Trvalky jsou v klimatických podmínkách ČR hodně otužilé a uspokojivě přezimují. Pokud jim pomůžete zimním krytem z chvojí, na jaře se vám odmění.

I firmy často využívají krásu trvalek a skalniček

tím, že instaluji v atriu dekorativní květináče, které jsou již osázené vhodnou kombinací rostlin.

Dostupnost trvalek a skalniček  je březen – říjen, s ohledem na klimatické podmínky a možnosti expedice od jednotlivých zahradnictví.

Prohlédněte si nabídku e-shopu Uděláme zahradu, který provozuje Zahradnictví Říčany. Najdete zde nejen trvalky a skalničky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *