Radost s mazlíčkem, aneb křeček jako domácí mazlíček

Dětská radost s domácím, a nenáročným mazlíčkem

Vnučka Terezka už dlouho toužila mít doma nějaké zvířátko, aby se mohla o někoho starat. Jednoho dne mi zavolala, že měli doma rodinnou poradu, a které zvířátko to vyhrálo. Hádala jsem kočičku, ale protože ji už měla a několikrát se zaběhla, a i když ji někdo našel a přinesl, stalo se, že naposledy už ne. Proto chtěla takové, aby jí neuteklo.

Vyhrál to nakonec zlatý křeček

Terezka mu dala i jméno, a protože je to holka, je to Bibinka. I když je chov křečků nenáročný na finance, Terezka sama přispěla pětistovkou z kasičky, tak moc ho chtěla.

Křeček je hebounký samotář a noční živel, který prospí většinu dne. V noci hlavně běhá v kolečku, to se mu moc líbí, zavrtává se do podestýlky, která je asi 20 cm vysoká, miluje tunýlky, okusuje mřížku a granulky si nosí do domečku, jako sysel.

Má rád různé pamlsky, pochoutkové vitamínové tyčky, medové trubičky, kousky jablek bez slupky, okusil i okurku a je legrační, když si vezme do svých ťapiček oříšek a okusuje ho, to se potom směje, celá rodina. Jen nesmí dostat avokádo a zelené fazolky, ty jsou pro křečky jedovaté.

Terezka se o něho dobře stará, denně mu mění čerstvou vodu v napáječce a čistí jednou týdně celou klec.
Také ho nechává večer proběhnout, je velmi zvědavý, ale musí se opravdu dobře hlídat, neboť je strašně rychlý a mohl by utéct a schovat se kdekoliv.

Myslím, že se křeček Bibinka má velmi dobře

A to ještě neví, že rodiče objednali malé kšírečky na vycházku venku. To teprve bude pro ni zážitek. Ani jsem nevěděla, že něco takového pro křečky existuje. Terezka má ale i knížku o křečkovi, tak mě poučila :-).

Pokud by se mu něco nelíbilo, může pištět, vrčet, prskat, pískat … to jsou signály, když ho něco vyděsí nebo rozruší. To ale snad nehrozí, rád se nechá hladit a kolikrát i usne v klíně.

Bibince smutno určitě nebude, pozornosti má dostatek, stane se z ní šťastný křeček. Doporučuji všem toto malé přítulné zvířátko pro radost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *