Reality

Realitní kancelář – vyberte tu správnou

Jdete po ulici a všude na vás koukají realitní makléři z billboardů či procházíte kolem několika realitních kanceláří. A vy si říkáte – jak mám vybrat tu pravou? Čtěte dále a dozvíte se, na co si dát pozor.

Znaky dobré realitní kanceláře
Pojďme si nyní popsat pár základních znaků a vlastností, které by měla každá dobrá realitka mít.

Kancelář
Už jen to, že má daná realitka kancelář, je dobré znamení. Pokud oslovíte makléře, který není schopen nabídnout schůzku v sídle realitky či jediná uvedená adresa odkazuje na budovu, kde se fiktivně nachází desítky firem, tak zpozorněte. Případnou reklamaci špatně odvedené práce budete lépe řešit tehdy, když budete moc jít přímo do kanceláře. Nahánění makléře přes telefon, že chcete vrátit peníze bez možnosti jej někde zastihnout, je velmi nepříjemné.

Spokojené klienty
Pokud si najdete recenzi realitní kanceláře a opakují se tam stále stejné negativní zkušenosti, asi je něco opravdu špatně. Stejně tak je něco divného, pokud nemůžete najít žádnou recenzi. Sledujte i reakci realitky na recenze klientů – ukazuje to na jejich zájem o to, co si o nich klienti myslí.

Portfolio
Jedná se vlastně o zkušenosti dané realitky. Na stránkách realitky byste měli najít přehled prodaných nemovitostí, abyste se mohli podívat, jak je realitka úspěšná.

Zaměstnanci
Ideálně by měla kancelář mít své vlastní nebo externí zaměstnance v oblasti grafiky. Dále by měla mít fotografa, finančního poradce či právníka. Tito lidé zajišťují komplexní nabídku služeb. Nejdůležitější osobou je pak samozřejmě samotný makléř. Ten by měl být profesionální a měl by znát průběh celého procesu, se kterým vás seznámí hned na první schůzce. Zároveň by měl mít přehled o trhu nemovitostí.

Provize
Zde spíše záleží na tom, jaký způsob si vyberete. Máte možnost prodeje nemovitost s provizí, která se pohybuje mezi 3-5 % z prodané nemovitosti. Nebo prodej bez provize, kdy si stanovíte cenu, za kterou chcete nemovitost prodat, a realitka si cenu navýší o provizi.

Soňa J.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *