Výhody gabionových plotů

Výhody gabionových plotů

Gabionové ploty nebo chcete-li gabiony, jsou kovové konstrukce vyplněné přírodním nebo lomovým kamením.

Pro mnohé jde o neznámý pojem, ale to jen do té doby, než je uvidí na vlastní oči. V tu chvíli každý ví, že tento pojem už někde viděl. Jde o ty konstrukce, které můžete vídat u parkovišť, u obchodních domů, u silnic, dálnic nebo mostů, ale také hlavně u bytových domů, kde slouží ke zpevnění svahů a půdy.

Tím, že se jedná o vyplněné konstrukce, tak vytváří přírodní drenáž a tím tak propouští energii vody a snižují tlak na opěrnou stěnu.

Výhody, výhody, výhody …

Gabiony jsou v současné době moderní variantou zpevnění svahu u domů. Dodávají soukromí před okolím, ale také bezpečnost a zároveň jsou vynikající izolací před hlučností a jsou navíc bezúdržbové.

Bezúdržbové jsou proto, že jsou ošetřeny nánosem zinku a hliníku. Tato povrchová ochrana zajišťuje gabionům dlouhodobou životnost řádu desítek let. Udává se 60-70 let. Samozřejmostí a pro mnohé tou největší výhodou je jejich cena. Pořizovací cena gabionů je nižší než u klasických kovových konstrukcí.

Pokud tedy hledáte pro svůj dům zpevnění svahu, tak uvažujte o gabionových plotech, jde o moderní a přírodní zabezpečení svahů. Přirozeně se začlení do krajiny a lze je realizovat i za zhoršených podmínek.

Pro svou jednoduchou a nenáročnou technologii se dají dále rozšiřovat (napojovat) o další části.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *